marți, 28 aprilie 2009

Day to day stuff...

Şi uite că a trecut şi mini-vacanţa de Paşti (mini-vacanţă pentru unii... pentru mine a fost chiar una hotărâtă ... de 10 zile) şi am revenit la muncă. Lucru care ... în condiţiile economice de acum ... ar trebui să mă bucure... nu zic, că nu e aşa... pentru că acum o să am şi eu timp să mă odihnesc puţin.
Nu ştiu cum fac... dar de obicei când mă întorc din concediu sunt mult mai obosită decât atunci când plec de la birou. Probabil pentru că atunci când lumea ştie că am liber ... mă "târăşte" peste tot (nu că nu mi-ar conveni ;;)). Oricum... e un alt fel de oboseală... una plăcută de care aş vrea să mă bucur cât mai mult.
Foarte multe lucruri nu pot să zic că s-au întâmplat... de Înviere am fost la Orlat ... la Mănăstire, foarte frumos acolo, poate o să mai trecem şi pe timpul zilei într-o vizită, iar restul zilelor de concediu le-am petrecut fie in Sibiu... fie la Gura Râului la cabană la Nick şi Cami, sau la Mediaş la Alina.
Acum urmează cabana de 1 Mai (muncitoresc :-D) care o să fie la Ocna... abia aştept să vad ce o să fie şi pe acolo... după care probabil mergem cu corturile aşa că... se anunţă un alt weekend de "linişte şi relaxare".
Ieri mi-am amintit că lucrurile mărunte pot transforma o zi plictisitoare în una fericită!!! All I need is my mp3 player and some rock (cât de dor mi-a fost ;;))
O melodie super de pe un album super - Pink - Glitter in the air (Funhouse)
a... şi bineînţeles... volumul la maxim!!!

Have you ever fed a lover with just your hands?
Closed your eyes and trusted, just trusted
Have you ever thrown a fist full of glitter in the air?
Have you ever looked fear in the face
And said I just don’t care

It’s only half past the point of no return
The tip of the iceberg
The sun before the burn
The thunder before lightning
The breathe before the phrase
Have you ever felt this way?

Have you ever hated yourself for staring at the phone?
You’re whole life waiting on the ring to prove you’re not alone
Have you ever been touched so gently you had to cry?
Have you ever invited a stranger to come inside?

It’s only half past the point of oblivion
The hourglass on the table
The walk before the run
The breathe before the kiss
And the fear before the flames
Have you ever felt this way?
La La La La La La La La

There you are, sitting in the garden
Clutching my coffee,
Calling me sugar
You called me sugar

Have you ever wished for an endless night?
Lassoed the moon and the stars and pulled that rope tight
Have you ever held your breathe and asked yourself will it ever get better than tonight?
Tonight

PS - total Offtopic ;;) I miss Adina... abia aştept să te întorci acasă!!! Kisssss

luni, 13 aprilie 2009

DocExpert


Weekend-ul ăsta a fost unul foarte ocupat. Am avut DocExpertul (a 6-a ediţie) - un proiect al CSE-ului la care eu am participat ca şi moderator şi organizator încă de la a doua ediţie (când a avut loc prima eram în Belgia) şi care mi se pare foarte util pentru studenţii de la Ştiinţe Economice... şi nu numai.
De la un an la altul am observat diferenţe, fie ca e vorba despre moderatorii cu stiluri diferite de prezentare, organizatori cu idei noi pentru fiecare proiect în parte sau participanţi cu "energie" care vroiau să se implice şi să înţeleagă cât mai multe lucruri... sau din contră... persoane care aveam impresia că se gândesc la orice altceva... numai la contabilitate nu.
E foarte greu să mai convingi pe cineva că merită să participe la activităţi de genul ăsta fie că este vorba de organizatori, care "dacă nu iese nimic" consideră că nu merită să se mai implice, sau studenţi care preferă să îşi petreacă weekendul prin alte locuri ... şi nu în facultate.

A fost ultima ediţie la care eu o să mai particip şi... pot spune că sunt puţin dezamăgită. Îmi aminteam nopţile petrecute în cămăruţa noastră de la subsol când completam documente până la 12 noaptea şi după aia până la 2 stăteam să terminăm dosarele... oricât de multă muncă ar fi fost acolo mi-am petrecut cele mai frumoase momente din facultate!!!

Lumea se schimbă... priorităţile se schimbă, doar amintirile rămân... şi prietenii pe care nu o să îi uităm niciodată!

miercuri, 8 aprilie 2009

Have you ever?

Cică ar trebui să îngroşez ce am făcut.
01) Bought everyone in the pub a drink
02) Swam with wild dolphins
03) Climbed a mountain.
04) Taken a Ferrari for a test drive
05) Been inside the Great Pyramid
06) Held a tarantula.
07) Taken a candlelight bath with someone.
08) Said ‘I love you’ and meant it
09) Hugged a tree.
10) Done a striptease
11) Bungee jumped
12) Visited Paris
13) Watched a lightning storm at sea
14) Stayed up all night long, and watch the sun rise
15) Seen the Northern Lights
16) Gone to a huge sports game
17) Walked the stairs to the top of the leaning Tower of Pisa.
18) Grown and eaten your own vegetables
19) Touched an iceberg
20) Slept under the stars.
21) Changed a baby’s diaper.
22) Taken a trip in a hot air balloon.
23) Watched a meteor shower
24) Gotten drunk on champagne
25) Given more than you can afford to charity
26) Looked up at the night sky through a telescope
27) Had an uncontrollable giggling fit at the worst possible moment
28) Had a food fight
29) Bet on a winning horse
30) Taken a sick day when you’re not ill.
31) Asked out a stranger
32) Had a snowball fight
33) Photocopied your bottom on the office photocopier
34) Screamed as loudly as you possibly can
35) Held a lamb.
36) Enacted a favorite fantasy.
37) Taken a midnight skinny dip
38) Taken an ice cold bath
39) Had a meaningful conversation with a beggar
40) Seen a total eclipse
41) Ridden a roller coaster
42) Hit a home run
43) Fit three weeks miraculously into three days
44) Danced like a fool and not cared who was looking
45) Adopted an accent for an entire day
46) Visited the birthplace of your ancestors
47) Actually felt happy about your life, even for just a moment
48) Had two hard drives for your computer
49) Visited all 50 states of USA
50) Loved your job for all accounts
51) Taken care of someone who was shit faced
52) Had enough money to be truly satisfied
53) Had amazing friends
54) Danced with a stranger in a foreign country !
55) Watched wild whales
56) Stolen a sign
57) Backpacked in Europe
58) Taken a road-trip
59) Rock climbing
60) Lied to foreign government’s official in that country to avoid notice
61) Midnight walk on the beach
62) Sky diving
63) Visited Ireland
64) Been heartbroken longer then you were actually in love
65) In a restaurant, sat at a stranger’s table and had a meal with them
66) Visited Japan
67) Benchpressed your own weight
68) Milked a cow
69) Alphabetized your records
70) Pretended to be a superhero
71) Sung karaoke
72) Lounged around in bed all day
73) Posed nude in front of strangers
74) Scuba diving
75) Got it on to “Let’s Get It On” by Marvin Gaye
76) Kissed in the rain
77) Played in the mud
78) Played in the rain
79) Gone to a drive-in theater
80) Done something you should regret, but don’t regret it
81) Visited the Great Wall of China
82) Discovered that someone who’s not supposed to have known about your blog has discovered your blog
83) Dropped Windows in favor of something better
84) Started a business
85) Fallen in love and not had your heart broken
86) Toured ancient sites
87) Taken a martial arts class
88) Sword fought for the honor of a woman
89) Played D&D for more than 6 hours straight
90) Gotten engaged
91) Been in a movie
92) Crashed a party
93) Loved someone you shouldn’t have
94) Kissed someone so passionately it made them dizzy
95) Gotten married
96) Had sex at the office
97) Gone without food for 5 days
98) Made cookies from scratch
99) Won first prize in a costume contest
100) Ridden a gondola in Venice
101) Gotten a tattoo
102) Found that the texture of some materials can turn you on
103) Gotten divorced
104) Been on television news programs as an “expert”
105) Got flowers for no reason
106) Masturbated in a public place =))
107) Got so drunk you don’t remember anything
108) Taken illegal drugs
109) Performed on stage
110) Been to Las Vegas
111) Recorded music
112) Eaten shark
113) Had a one-night stand
114) Gone to Thailand
115) Seen Siouxsie live
116) Bought a house
117) Been in a combat zone
118) Buried one/both of your parents
119) Shaved or waxed your pubic hair off
120) Been on a cruise ship
121) Spoken more than one language fluently
122) Gotten into a fight while attempting to defend someone
123) Bounced a check
124) Performed in Rocky Horror
125) Read - and understood - your credit report
126) Raised children.
127) Recently bought and played with a favorite childhood toy.
128) Followed your favorite band/singer on tour
129) Created and named your own constellation of stars
130) Taken an exotic bicycle tour in a foreign country
131) Found out something significant that your ancestors did
132) Called or written your Congress person
133) Picked up and moved to another city to just start over
134) …more than once? - More than twice?
135) Walked the Golden Gate Bridge
136) Sang loudly in the car, and didn’t stop when you knew someone was looking
137) Had an abortion or your female partner did
138) Had plastic surgery
139) Survived an accident that you shouldn’t have survived
140) Wrote articles for a large publication
141) Lost over 100 pounds
142) Held someone while they were having a flashback
143) Piloted an airplane
144) Petted a stingray
145) Broken someone’s heart
146) Helped an animal give birth
147) Been fired or laid off a job
148) Won money on a T.V. game show
149) Broken a bone
150) Killed a human being
151) Gone on an African photo safari
152) Ridden a motorcycle
153) Driven any land vehicle at a speed of greater than 100 mph
154) Had a body part of yours below the neck pierced
155) Fired a rifle, shotgun, or pistol
156) Eaten mushrooms that were gathered in the wild
157) Ridden a horse
158) Had major surgery
159) Had sex on a moving train
160) Had a snake as a pet
161) Hiked to the bottom of the Grand Canyon
162) Slept through an entire flight: takeoff, flight, and landing
163) Slept for more than 30 hours
164) Visited lots of foreign countries
165) Visited all 7 continents
166) Taken a canoe trip that lasted more than 2 days
167) Eaten kangaroo meat
168) Fallen in love at an ancient Mayan burial ground
169) Been a sperm or egg donor
170) Eaten sushi
171) Had your picture in the newspaper
172) Had 2 (or more) healthy romantic relationships for over a year in your lifetime
173) Changed someone’s mind about something you care deeply about
174) Gotten someone fired for their actions
175) Gone back to school
176) Parasailed
177) Changed your name
178) Petted a cockroach
179) Eaten fried green tomatoes.
180) Read The Iliad
181) Selected one “important” author who you missed in school, and read
182) Dined in a restaurant and stolen silverware, plates, cups because your apartment needed them
183) …and gotten 86′ed from the restaurant because you did it so many times, they figured out it was you
184) Taught yourself an art from scratch
185) Killed and prepared an animal for eating
186) Apologized to someone years after inflicting the hurt
187) Skipped all your school reunions
188) Communicated with someone without sharing a common spoken language
189) Been elected to public office
190) Written your own computer language
191) Thought to yourself that you’re living your dream
192) Had to put someone you love into hospice care
193) Built your own PC from parts
194) Sold your own artwork to someone who didn’t know you
195) Had a booth at a street fair
196) Dyed your hair
197) Been a DJ
198) Found out someone was going to dump you via LiveJournal
199) Written your own role playing game
200) Been arrested. ?
Ar trebui să dau şi leapşa mai departe... ce ziceţi Flo, Helen?... vă bagaţi?

vineri, 3 aprilie 2009

Recomandari

Cănd nu am ce face sau mă plictisesc citesc bloguri... încep cu unul şi încerc să găsesc "personaje" interesante în blogroll-ul lui... şi uite aşa din blog în blog am ajuns azi la Mihai Bendeac ... deci omul ăsta e foarte tare frate!!! Râd de mă prăpădesc de vreo oră de postările scrise de el... şi mai ales de Topurile de pe acolo...
Îl recomand celor care au chef de ceva funny!!!

marți, 24 martie 2009

Back at work...

Da... gata concediul, sau cel puţin ... părticica asta de început. Au fost două săptămâni "de vis". Două săptămâni în care am reuşit să uit de servici, să las Sibiul în urmă şi să petrec două săptămâni cu nişte oameni super.

După cum se vede şi din postarea anterioară am fost în Italia... la Sanda, Andrea, Guido şi Elena. S-au întâmplat foarte multe în perioada asta, începând cu primul meu zbor. Am plcat cu avionul din Bucureşti la Roma. Toată lumea mă întreba dacă o să am emoţii, ... sincer... nu prea sunt eu genul... şi chiar nu mi-am făcut nici un fel de griji.

Odată ajunse la Roma ne-am întâlnit cu Sanda şi Andrea care ne-au arătat oraşul atât cât s-a putut... a fost o zi plină de "cultură" am început cu Piazza di Spania unde eram doar noi şi încă vreo două persoane deşi de obicei e plin de lume (explicaţia ar fi... ora matinală la care am ajuns noi acolo), apoi au urmat Fontana di Trevi, Piazza Navona, Pantheonul, Colosseumul, Arcul de Triumf, Bocca della Verita, Monumentul Vittorio Emanuelle, Piazza del Campidoglio, Forumul Roman, Ruinele, cartierul Evreiesc, Columna lui Traian, Bazilica San Pietro...

Nu am intrat decât la Pantheon şi la San Pietro... restul le-am văzut pe dinafara pentru că nu am avut foarte mult timp. Oricum, intenţionez să mai trec pe acolo şi să stau mai mult... să am timp sa vad totul în amănunt.
Restul vacanţei l-am petrecut la Pescara şi ... prin împrejurimi. Oraşul este foarte frumos... în fiecare zi ieşeam la plimbare, la mare, prin magazine, pritre clădiri sau oriunde... doar să nu stăm în casă.
Am fost şi "la ţară" ... la Caldari unde ne-am plimbat printre măslini, portocali, lămâi ...

Cel mai mult mi-a plăcut că nu a fost o vacanţă "tipică"... dacă se poate spune aşa... nu am stat într-un hotel ... ci am experimentat viaţa într-o familie de italieni, cu masa în familie (şi când zic familie... e vorba chiar de toată lumea şi în weekend chiar şi cu prietenii - 12-15 persoane), ieşiri in oraş cu fetele (la magine sau doar aşa... pe străzi aiurea), plimbări prin port sau pe malul mării, îngheţata din mall... şi multe altele.

Măncarea e foarte bună la ei... am încercat cam tot ce era de gustat pe acolo şi deşi eu sunt foarte pretenţioasă din punctul ăsta de vedere... nu pot spune că a fost ceva care să nu îmi placă... poate doar unele legume pe care noi nu le folosim ... mi s-au părut mai ciudate...
Păcat că nu a fost mai lungă vacanţa asta... acum nu rămâne decât să "Câştigăm la Loto" şi ne mutăm acolo :-P

vineri, 13 martie 2009

Vacanta la Roma...

In concediu e super... sa nu ai nici o obligatie sa te trezesti dimineata, sa nu iti faci griji ca trebuie sa ajungi la contabila si ca trebuie sa rezolvi problema aia... sau cca trebuie sa platesti factura cealalta... e super. Si cand, pe deasupra mai esti si in orice alt loc decat in orasul in care stai e si mai bine.
Eu sunt acum la o prietena foarte buna de-a mea... la Sanda, in Italia. Am plecat acum doua zile de acasa si chiar daca ea zice ca nu se vede... sunt cea mai fericita de aici. Am venit aici cu avionul de la Bucuresti la Roma... si o zi am petrecut-o acolo... nu am cuvinte sa escriu cat de frumos este orasul, cata istorie "ascunde", cat de mic te poti simtii cand treci pe langa toate monumentele si locurile alea...

Eram foarte obositi si nu am apucat sa vedem poate nici 10% din ce era de vazut... ceea ce inseamna ca o sa trebuiasca sa mai trec pe acolo de cateva ori.
Acum suntem la Pescara, orasul in care Sanda locuieste de ceva timp. Acum sunt la mare... asa ca pot spune ca asta e vacanta ideala pentru mine...

joi, 5 martie 2009

Scrisoare...

Am găsit pe blogul lui Tudor Chirilă o scrisoare super... pe care cred că toţi ar trebui să o citească şi să încerce să o pună în aplicare...
Nu este "destinată" generaţiei mele... dar eu încă nu sunt atât de pesimistă încât să cred că noi nu mai avem nimic de spus în ţara asta, în lumea asta.
Sper că sunteţi de acord cu mine.

Scrisoare catre liceeni

Noi am pierdut. Dar voi, voi mai aveti o sansa. Noi am fost fericiti ca am descoperit Coca-cola si bananele si am crezut ca daca noi citim, si ei vor citi. Si ca toti vom progresa si tara o sa aiba scapare. Noi ne-am inselat. Unii dintre noi au plecat de aici. Castiga bani acolo si tanjesc dupa orasul asta imputit. Voi insa, voi aveti o sansa. Voi, aveti sansa.

Nu va ganditi la furat. E calea cea mai simpla. Stiu ca ati aflat ca asa te imbogatesti. Daca ai pamant sau daca faci afaceri cu statul. Stiti voi ceva despre tva si cum ai putea sa-l furi, dar nu va e inca foarte clar. Nu asta e drumul. Cu cat se va fura mai mult, cu atat se va construi mai putin, iar copiii copiilor nostri vor mosteni un imperiu de cenusa. Sunteti tineri si totusi habar n-aveti ce inseamna un Bucuresti in care se circula normal. Daca voi habar n-aveti si daca Ei continua sa fure, ganditi-va la copiii nostri. Nu e nici o sansa.

Cititi. Cititi mult. Cititi tot ce va pica in mana. Nu-i mai ascultati doar pe profesori. Cititi orice, fara discernamant. Nimic nu e mai important ca lectura, acum. Apoi, cautati-va intre voi. Vedeti care cititi aceleasi lucruri si inhaitati-va. Numai in haita de oameni destepti o sa reusiti. Unul singur dintre voi va fi mancat. Zece insa, s-ar putea sa reusiti. Ganditi-va de pe acum sa-i inlocuiti. Timpul lor trebuie sa se termine. Trebuie sa-i dominati. Dar nu cu gandul ca veti fura mai mult ca ei. Asta e calea simpla care va va sufoca mostenitorii. Ce-o sa faceti cu milioanele intr-un oras mort? Ce-o sa cumparati, cu banii gramezi? La ce-ti foloseste un Lamborghini cand n-ai o autostrada? De ce sa ai o vila intr-un cartier sufocat de inundatii?

Nu va dusmaniti profesorii. Sunt oameni amarati, din ale caror drame puteti invata. Isi dau priceperea pe un salariu de nimic si va invata carte. Nu va bateti joc de ei. Au muncit, si nu e vina lor ca parintii vostri s-au descurcat mai bine. N-aveti nici un drept sa-i dispretuiti. Nu le sunteti superiori. Banii parintilor vostri nu va reprezinta. Va reprezinta doar ceea ce puteti scoate pe gura. Aveti grija ce scoateti pe gura. Vremea pumnului si a bodiguarzilor a trecut. O sa calatoriti, iar copiii francezi invata carte, englezii la fel. Va confruntati cu o lume care acum e mai deschisa decat oricand. Hotii de la putere nu sunt in stare sa va spuna cine este Delacroix sau Chagall. Nici Duchamp. Nu va pot spune care e influenta lui Schopenhauer in Sarmanul Dionis si nici de ce este Eminescu un romantic intarziat. Foarte putini o sa va spuna cine a pictat Cina cea de taina si de ce Visconti a ales romanul lui Thomas Mann ca sa faca un mare film. Ei vor sti doar sa va invete sa furati. Iar calea asta, mai devreme sau mai tarziu, se va infunda si ne va asfixia copiii.

Nu va mai luati dupa ziare. Nu dau doi bani pe generatia voastra, nu va dati seama? Pentru ei, cu cat sunteti mai prosti, cu atat le va fi mai usor sa va vanda orice cacat. Iar cacatul pe care il veti cumpara va fi obtinut de la prosti, platiti pe masura. Adica prost. Eleva porno este un exemplu. Nu cititi ziarele. Cititi cateva, cele care va informeaza. Nu marsati la orice promotie. Fiti mai selectivi.

Nu fumati iarba si nu va dati in cap cu alcool, cu orice pret. O sa le dati apa la moara incultilor si hotilor de la putere. Le va fi mai simplu sa va catalogheze drept o generatie de distrusi, iar banii destinati salvarii voastre, ii vor fura. E timp si pentru iarba, e timp si pentru tequilla. Acum insa trebuie sa invatati, pentru ca in curand nu va mai fi timp pentru asta, caci veti intra in viata adanc de tot, si e mai rau ca in jungla. Animalele au reguli nescrise. Oamenii au legi scrise.

Nu alergati dupa bani cu orice pret. Banii trebuie sa va fie doar mijloc, nu scop. Scopul vostru trebuie sa fie cunoasterea. Cu cat veti sti mai multe, cu atat veti fi mai inalti. Orice carte citita, orice lectie invatata, se vor aseza sub voi si va vor ridica deasupra celorlalti. Veti domina cu mintea. Nu e nimic mai frumos decat asta. Europa cumpara inteligenta. Romania nu cumpara nimic pentru ca hotii nu construiesc, hotii fura. Nu uitati ca va fura pe voi si asta trebuie sa va opreasca. O sa auziti toata viata de Napoleon si de Nicolae Titulescu, dar sigur copiii vostri nu vor sti cine a fost Emil Boc. Istoria o scriu cei care construiesc.

Sunteti tineri. Nu va ganditi ca sunteti slabi. Puterea voastra sta in curatenie. Sunteti curati, n-au apucat sa va manjeasca, dar daca dintre voi nu se vor ridica luptatorii, o sa va improaste cu noroiul strazilor pe care nu le-au reparat. Fiecare picatura de noroi sunt banii care n-au ajuns pe strada aia. Trebuie sa schimbati asta. Care e calea? Sa cititi. Literatura universala o sa va invete sa deosebiti Binele de Rau. Balzac, Stendhal, Dumas, Dostoievski, Dickens, Tolstoi, Goethe, toti deosebesc Binele de Rau. Din prezentul amaratei asteia de tari nu puteti invata Binele. Binele puteti fi voi. Si cu cat veti fi mai multi buni, cu atat veti sufoca raul. Nu e imposibil. Dati scrisoarea asta mai departe. Deveniti buni, mai buni, cei mai buni si raspanditi-va precum lacustele.

Nu-i invidiati pe oamenii cu bani. Nu va faceti modele din baietii de bani gata, din baietii de oras. Dupa treizeci si noua de ani le va ramane doar o lista lunga de femei. Or trofeele astea sunt trecatoare. Cand imbatranesti si trofeul tau va fi o baba. Dupa asta vine singuratatea. Voi aveti sansa sa lasati ceva in urma voastra. Banii nu sunt Calea. Priviti unde ne-a adus setea de bani.

Nu va resemnati, asta nu duce nicaieri. Capul plecat, sabia il taie. Protestati, luptati, protestati. Cu scop, insa. Nu degeaba, ca altfel se transforma in latrat. Invatati legile. Invatati-va drepturile. Atunci veti sti cand are cineva voie sa va legitimeze. Veti sti cum sa luptati, daca veti sti legile. Apoi o sa vedeti ca legile sunt proaste. Si veti intelege ca trebuie sa le schimbati. Pare greu si cere timp. Dar, Doamne, voi aveti timp si pentru voi nimic nu e greu. Voi nu intelegeti ca SUNTETI SCHIMBAREA? Daca voi lasati tara asta pe mana hotilor, atunci, de-abia copii vostri vor mai avea o sansa! Caci sansa vine o data la o generatie. Noi am pierdut. Cativa dintre noi, si nu suntem putini, va putem ajuta. Noi suntem Fomila si Setila, dar voi sunteti Harap-Alb. Alegeti dintre voi pe adevaratii lideri. Sa-i alegeti si sa nu-i invidiati. Lor le va fi cel mai greu. Vor avea gloria, dar si cosmarul. Vor fi salvatorii vostri, dar se vor pierde pe ei insisi. Liderii trebuie sa fie dintre voi. Si trebuie sa-i cautati de pe acum. Uitati-va unii la altii in fiecare zi si cautati-va capitanii. Altfel veti pieri o data cu noi. Si atunci portile libertatii ne vor fi inchise si EI vor castiga. Cine sunt ei? Stiti foarte bine. Ii vedeti in ziare, in fiecare zi.

Salvati-va! Salvati-ne! Este o singura cale! Lupta cunoasterii!! Si cand veti fi castigat lupta cunoasterii, de-abia atunci veti cunoaste sa luptati cu adevarat!!!

Nu va amagiti cu prezentul... Salvati-va in viitor. Noi am pierdut. Voi? Ce faceti?

Suntem capabili să schimbăm ceva... nu trebuie decât să ne dorim lucrul ăsta!!!